Η Αττικό Μετρό Α.Ε., στο πλαίσιο της κοινωνικής της ευθύνης και ανταποκρινόμενη θετικά στην πρόσκληση του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων, συμμετέχει στο πρόγραμμα «Μεταλυκειακού Έτους – Τάξης Μαθητείας» διαθέτοντας συνολικά 25 θέσεις για απασχόληση αποφοίτων Επαγγελματικών Λυκείων διαφόρων ειδικοτήτων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη για το σχολικό έτος 2017-2018.

Στο σχολείο μας λειτουργεί ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ στις ειδικότητες:

1. ΣΧΕΔΙΑΣΤΗ ΔΟΜΙΚΩΝ ΕΡΓΩΝ ΚΑΙ ΓΕΩΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ
  2. ΒΟΗΘΟΥ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΗ

Πατήστε στον τίτλο του άρθρου για να δείτε τα συνημμένα

Οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη Ημερησίων και Εσπερινών ΕΠΑ.Λ για το σχολικό έτος 2017-2018, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Δήλωση Προτίμησης για τα ΕΠΑ.Λ.», μέσω της εφαρμογής e-epal στην ηλεκτρονική διεύθυνση: https://e-epal.minedu.gov.gr, συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από τη 19η Ιουνίου έως την 23η Ιουνίου 2017. Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών την ηλεκτρονική δήλωση προτίμησης καταθέτουν οι κηδεμόνες τους.

Δείτε τις σύντομες οδηγίες για την ηλεκτρονική υποβολή προτίμησης.

Δείτε το σχετικό έγγραφο.

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων με στόχο να προσφέρει στους απόφοιτους των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) μία εναλλακτική και ασφαλή διαδρομή εισόδου στην αγορά εργασίας, υλοποιεί το θεσμό του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας.

Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Αθηνών, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι στη φετινή Βουλή των Εφήβων (ΚΑ' ΣΥΝΟΔΟΣ 2015-2016) συμμετέχει, κατόπιν επιτυχίας στη σχετική διαγωνιστική διαδικασία, ο μαθητής του ΑΝΤΙ ΜΕΤΧΑΣΑ. Του ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Ενημερωτικό φυλλάδιο σχετικά με την επαγγελματική εκπαίδευση με τίτλο «Μια νέα Αρχή για τα Επαγγελματικά Λύκεια: Η Επαγγελματική Εκπαίδευση αλλάζει σελίδα»

ΝΕΟΙ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ 1o ΕΠΑΛ ΑΘΗΝΑΣ
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-2016

ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
- Β. ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ

ΤΟΜΕΑΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ ? ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ
- Β.ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ
- ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ

ΤΟΜΕΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
- ΑΡΓΥΡΟΧΡΥΣΟΧΟIΑΣ
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ

Φιλοδοξία μου είναι να πω σε δέκα προτάσεις αυτό που άλλοι λένε σε ένα ολόκληρο βιβλίο.
par_3.jpg

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 45 επισκέπτες και κανένα μέλος