Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων με στόχο να προσφέρει στους απόφοιτους των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) μία εναλλακτική και ασφαλή διαδρομή εισόδου στην αγορά εργασίας, υλοποιεί το θεσμό του Μεταλυκειακού Έτους-Τάξης Μαθητείας.

Το 1ο ΕΠΑ.Λ. Αθηνών, βρίσκεται στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει ότι στη φετινή Βουλή των Εφήβων (ΚΑ' ΣΥΝΟΔΟΣ 2015-2016) συμμετέχει, κατόπιν επιτυχίας στη σχετική διαγωνιστική διαδικασία, ο μαθητής του ΑΝΤΙ ΜΕΤΧΑΣΑ. Του ευχόμαστε ολόψυχα ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!

Ενημερωτικό φυλλάδιο σχετικά με την επαγγελματική εκπαίδευση με τίτλο «Μια νέα Αρχή για τα Επαγγελματικά Λύκεια: Η Επαγγελματική Εκπαίδευση αλλάζει σελίδα»

ΝΕΟΙ ΤΟΜΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΣΤΟ 1o ΕΠΑΛ ΑΘΗΝΑΣ
ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2015-2016

ΤΟΜΕΑΣ ΥΓΕΙΑΣ ΠΡΟΝΟΙΑΣ
- Β. ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΥΤΩΝ

ΤΟΜΕΑΣ ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ – ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ
- Β.ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ
- ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ

ΤΟΜΕΑΣ ΕΦΑΡΜΟΣΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΩΝ
- ΑΡΓΥΡΟΧΡΥΣΟΧΟIΑΣ
- ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΩΝ

Η Σώτη Τριανταφύλλου στις 10/12/2010 και ώρα 12 μ.μ. θα μιλήσει σε ομάδα μαθητών/τριων στη βιβλιοθήκη του σχολείου για το έργο της.

Την Τρίτη και ώρα 12 μ.μ. θα μιλήσει τους μαθητές του Β3 ο εκπρόσωπος του «Συνηγόρου του Παιδιού», Γ. Μόσχος με θέμα: «Μετανάστευση και Οικονομική Κρίση».

Συνεδρίες ανα τμήμα απο το Κέντρο Πρόληψης και Εξάρτησης του Δ. Αθηναίων. Υπεύθυνη: Κ. Τασούλα Γιουργουντή, κοινωνική Ανθρωπολόγος.

Η ευτυχία είναι το ιδανικό, όχι του νου, αλλά της φαντασίας.
par_3.jpg

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος