Δείτε τη σχετική εγκύκλιο όπου γίνεται ενημέρωση για

• τον τρόπο εξέτασης των πανελλαδικά εξεταζόμενων μαθημάτων, καθώς και
  • τη διαδικασία χορήγησης των γνωματεύσεων που αφορούν στους υποψηφίους (μαθητές τελευταίας τάξης και αποφοίτους), οι οποίοι θα συμμετάσχουν στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ και των ΕΠΑΛ για εισαγωγή στις Σχολές ή τα Τμήματα της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης.

Ανακοινώνουμε τους οριστικούς πίνακες κατάταξης υποψηφίων Ε΄ φάσης μαθητείας 2020-2021 του 1ου ΕΠΑ.Λ. Αθηνών.

Τμήματα Μαθητείας που θα λειτουργήσουν στο 1ο ΕΠΑ.Λ. Αθηνών, εφόσον υπάρξει ο ικανός αριθμός εγγραφών μαθητευομένων:

1. Βοηθός Φυσικοθεραπευτή (6 θέσεις)
  2. Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής (8 θέσεις)
  3. Αισθητικής Τέχνης (14 θέσεις)

Περίοδος υποβολής αιτήσεων: 10/12/2020 και ώρα 18.00 έως 20/12/2020 και ώρα 23.59. Οι αιτήσεις και η κατάθεση των δικαιολογητικών γίνονται ηλεκτρονικά στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://e-mathiteia.minedu.gov.gr

Δείτε τις αναλυτικές οδηγίες.

Να αγαπάς την ευθύνη, να λές εγώ, εγώ μονάχος μου θα σώσω τον κόσμο. Αν χαθεί, εγώ θα φταίω.
school2.jpg

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος