Η κ. Ζωή Βεράνη ανέλαβε ως αναπληρώτρια ψυχολόγος στο 1ο ΕΠΑΛ Αθήνας στο πλαίσιο του προγράμματος «Μια νέα αρχή για τα ΕΠΑ.Λ. – Υποστήριξη σχολικών μονάδων ΕΠΑ.Λ.» για το σχολικό έτος 2018-2019. Το γραφείο της βρίσκεται στον 3ο όροφο, πίσω από την Α.Π.Χ. (πρώην ΓΡΑΣΥΠ). Θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή από τις 08:30πμ έως τις 12:30μμ.

Οι υπηρεσίες που θα παρέχει είναι:

• Συμβουλευτική, αξιολόγηση και ψυχολογική υποστήριξη των μαθητών/τριών.
  • Συμβουλευτική των καθηγητών/τριών σε θέματα διαχείρισης της σχολικής τάξης κυρίως αλλά και σε περιπτώσεις μεμονωμένων περιστατικών και κρίσεων στο σχολικό περιβάλλον.
  • Συμβουλευτική γονέων.

Οι μαθητές/τριες ή οι γονείς τους μπορούν να επισκέπτονται την ψυχολόγο για να κλείσουν ραντεβού, ή να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο: 2105221158.

Για τους μαθητές/τριες που είναι μικρότεροι από 18 ετών απαιτείται συγκατάθεση του κηδεμόνα τους.

Για μένα ένας ισοδυναμεί με δέκα χιλιάδες αν είναι άριστος.
B22lab1.jpg

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 7 επισκέπτες και κανένα μέλος