Η κ. Αικατερίνη Νταλαγιώργου, ανέλαβε ως αναπληρώτρια ψυχολόγος στο 1ο ΕΠΑΛ Αθήνας στο πλαίσιο του προγράμματος «Μια νέα αρχή για τα ΕΠΑ.Λ. – Υποστήριξη σχολικών μονάδων ΕΠΑ.Λ.» για το σχολικό έτος 2019-2020. Το γραφείο της βρίσκεται στον 3ο όροφο, πίσω από την Α.Π.Χ. (πρώην ΓΡΑΣΥΠ). Θα βρίσκεται στο σχολείο μας κάθε Δευτέρα, Τρίτη και Τετάρτη από τις 09:00πμ έως τις 13:15μμ.

Οι υπηρεσίες που θα παρέχει είναι:

• Συμβουλευτική, αξιολόγηση και ψυχολογική υποστήριξη των μαθητών/τριών.
  • Συμβουλευτική των καθηγητών/τριών σε θέματα διαχείρισης της σχολικής τάξης κυρίως αλλά και σε περιπτώσεις μεμονωμένων περιστατικών και κρίσεων στο σχολικό περιβάλλον.
  • Συμβουλευτική γονέων.

Οι μαθητές/τριες ή οι γονείς τους μπορούν να επισκέπτονται την ψυχολόγο για να κλείσουν ραντεβού, ή να επικοινωνούν τηλεφωνικά στο: 2105221158.

Για τους μαθητές/τριες που είναι μικρότεροι από 18 ετών απαιτείται συγκατάθεση του κηδεμόνα τους.

Ένα καλό απόφθεγμα είναι πολύ σκληρό για τα δόντια του χρόνου και δεν αναλώνεται όσες χιλιετίες και αν περάσουν, παρότι χρησιμεύει ως τροφή για κάθε εποχή.
par_1.jpg

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 6 guests και κανένα μέλος